Pasowanie na ucznia

26 października 2017 r. odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Dzieci z klasy I, w obecności rodziców, nauczycieli, przedszkolaków i starszych kolegów złożyły ślubowanie, a następnie zostały, przez dyrektora szkoły p. Maksymiliana Olszewskiego, pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kwiatonowicach. Tę uroczystą chwilę poprzedziły życzenia od Samorządu Uczniowskiego oraz występ artystyczny przygotowany i zaprezentowany przez pierwszaków. Po pasowaniu uczniowie klasy I otrzymali legitymacje uczniowskie i pamiątkowe dyplomy, rożki pełne słodyczy od rodziców, a także mnóstwo życzeń, prezenty i gratulacje od młodszych kolegów z przedszkola oraz p. dyrektora. Później nastąpiły otrzęsiny, przygotowane przez SU pod kierunkiem p. Barbary Gryboś. Pierwszoklasiści zostali poddani próbom zręcznościowym, podczas których popisali się odwagą, sprytem i przedsiębiorczością.

Po części oficjalnej na pasowanych uczniów czekały upominki i słodkości przygotowane przez rodziców.

Następnie uczniowie klasy I wesoło bawili się z koleżankami i kolegami z klas II i III podczas dyskoteki.