Dzień Babci i Dziadka

Po południu 18 stycznia 2016 r. do szkoły przybyli: Babcie, Dziadkowie uczennic i uczniów klas I – III. Zostali oni zaproszeni przez swoje wnuczęta na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zgromadzonych gości serdecznie powitał dyrektor szkoły – Pan Maksymilian Olszewski oraz złożył im życzenia z okazji nadchodzącego święta. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny – Jasełka z kolędami i pastorałkami, wiersze, piosenki i życzenia dla Babć i Dziadziów oraz wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Po występie wszyscy uczestnicy spotkania przy kawie, herbacie i słodkościach mieli okazję do rozmów i radosnego świętowania Dnia Babci i Dziadka.

Spotkanie przygotowały i czuwały nad jego przebiegiem nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, Pan Łukasz Kwarciński zadbał o nagłośnienie i dokumentację fotograficzną. Podczas uroczystości realizowane były zadania wynikające ze szkolnych programów wychowawczego i profilaktyki - m.in. szacunek dla członków rodziny i osób starszych, łączenie pokoleń.